Kamenná predajňa OC Max Nitra

Investovanie s marihuanou

Viete že v dnešnom svete je už možné aj zo Slovenska investovať do ETF s marihuanou? Ak ešte neviete čo sú ETF, kde môžete do ETF investovať alebo ktoré sú cannabis ETF môžete na to prísť v tomto krátkom článku. Pozor, pri investovaní sa vždy poraďte so svojím finančným poradcom.

Obsah:

Čo sú ETF?

ETF - Exchange Traded Funds) sú fondy ktoré sa obchodujú na burze, tieto fondy kopírujú napríklad vývoj indexov, komodít, dlhopisov a iné. ETF sú v podstate podobné bežným podielovým fondom, avšak sú denne obchodované na burze. Prečo ľudia do ETF investujú? ETF majú vysokú likviditu, čiže dajú sa rýchlo a jednoducho zmeniť späť na peniaze a naopak. V porovaní s klasickým investičným fondom, kde trvá prevod aj niekoľko dní, pri prevode ETF to je len niekoľko minút.

ETF sú tiež vysoko transparentné a v dnešnej dobe prístupné širokej verejnosti. Po ETF siahajú ľudia, ktorí vedia, že peniaze v banke strácajú hodnotu a z dlhodobého hľadiska je finančne efektívnejšie peniaze investovať. Niekto investuje aby si vytvoril pasívny príjem, niekto preto aby jeho peniaze nestrácali hodnotu.

ETF s marihuanou

Kde sa dá investovať do ETF?

V dnešnej dobe môžete do ETF investovať cez niekoľko spoločností cez takzvaných "broker". Broker je sprostredkovateľ devízových alebo peňažných operácií a umožňuje klientom obchodovať na burze. Čiže broker poskytuje technológiu, ktorá umožňuje klientom jednoducho zadávať objednávky a broker ich následne realizuje priamo na burze. Zárobky brokerov sú z poplatkov alebo rozdielov ceny ponuky a dopytu.

Do ETF môžete investovať napríklad cez platformu X-Trade Brokers (XTB), eToro, ale v dnešnej dobe už investovanie do ETF ponúkajú aj komerčné banky ako Slovenská Sporiteľňa (SLSP) alebo aj banka FIO.

Ktoré sú ETF s marihuanou?

Medzi ETF s marihuanou, konope alebo CBD môžeme zaradiť hneď niekoľko ETF:

Komentáre, názory a analýzy vyjadrené v tomto dokumente slúžia výlučne na informačné účely a nemali by sa považovať za investičné rady alebo odporúčania investovať do akéhokoľvek cenného papiera.