Navštívte náš obchod v Oc Max NITRA

Investovanie s marihuanou

Viete že v dnešnom svete je už možné aj zo Slovenska investovať do ETF s marihuanou? Ak ešte neviete čo sú ETF, kde môžete do ETF investovať alebo ktoré sú cannabis ETF môžete na to prísť v tomto krátkom článku. Pozor, pri investovaní sa vždy poraďte so svojím finančným poradcom.

Obsah:

Čo sú ETF?

ETF - Exchange Traded Funds) sú fondy ktoré sa obchodujú na burze, tieto fondy kopírujú napríklad vývoj indexov, komodít, dlhopisov a iné. ETF sú v podstate podobné bežným podielovým fondom, avšak sú denne obchodované na burze. Prečo ľudia do ETF investujú? ETF majú vysokú likviditu, čiže dajú sa rýchlo a jednoducho zmeniť späť na peniaze a naopak. V porovaní s klasickým investičným fondom, kde trvá prevod aj niekoľko dní, pri prevode ETF to je len niekoľko minút.

ETF sú tiež vysoko transparentné a v dnešnej dobe prístupné širokej verejnosti. Po ETF siahajú ľudia, ktorí vedia, že peniaze v banke strácajú hodnotu a z dlhodobého hľadiska je finančne efektívnejšie peniaze investovať. Niekto investuje aby si vytvoril pasívny príjem, niekto preto aby jeho peniaze nestrácali hodnotu.

ETF s marihuanou

Kde sa dá investovať do ETF?

V dnešnej dobe môžete do ETF investovať cez niekoľko spoločností cez takzvaných "broker". Broker je sprostredkovateľ devízových alebo peňažných operácií a umožňuje klientom obchodovať na burze. Čiže broker poskytuje technológiu, ktorá umožňuje klientom jednoducho zadávať objednávky a broker ich následne realizuje priamo na burze. Zárobky brokerov sú z poplatkov alebo rozdielov ceny ponuky a dopytu.

Do ETF môžete investovať napríklad cez platformu X-Trade Brokers (XTB), eToro, ale v dnešnej dobe už investovanie do ETF ponúkajú aj komerčné banky ako Slovenská Sporiteľňa (SLSP) alebo aj banka FIO.

Ktoré sú ETF s marihuanou?

Medzi ETF s marihuanou, konope alebo CBD môžeme zaradiť hneď niekoľko ETF:

Komentáre, názory a analýzy vyjadrené v tomto dokumente slúžia výlučne na informačné účely a nemali by sa považovať za investičné rady alebo odporúčania investovať do akéhokoľvek cenného papiera.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie