Kamenná predajňa OC Max Nitra

Americký prieskum ukázal, že by bolo lepšie užívanie marihuany ako alkoholu

Americký prieskum ukázal, že občania by boli radšej ak by miesto alkoholu ľudia užívali marihuanu. Názoru, že by bolo lepšie ak by ľudia radšej siahli po marihuane ako po alkohole bola väčšina opýtaných, pričom najväčšie množstvo odpovedalo, že najlepšie by bolo ak by ľudia po marihuane ani po alkohole nesiahli vôbec.

YouGov je medzinárodná prieskumná a analytický skupina. Dáta z prieskumov YouGov pomáhajú robiť marketingovým špecialistom, vládam a rôznym skupinám lepšie rozhodnutia založené na prieskumoch verejnej mienky. YouGov má viac ako 11 miliónov registrovaných členov po celom svete, najmä vo Veľkej Británii, Amerike, Európe, Indii a Ázii.

YouGov oblast posobnosti

YouGov uskutočnila prieskum 28.2.2022 práve s otázkou, či by Američania prijali ak by viac ľudí užívalo marihuanu miesto alkoholu. Prieskumu sa zúčastnilo celkovo 10412 Američanov pričom až podľa 27% opýtaných by bolo lepšie ak by ľudia siahli radšej po marihuane. 20% opýtaných si naopak myslí, že by bolo zlé ak by miesto alkoholu siahli ľudia po marihuane. 38% opýtaných je názoru, že to nie je ani dobré ani zlé a zvyšní respondenti odmietli odpovedať.

Bez ohľadu na verejnú mienku sa zdá, že v štátoch v ktorých je užívanie marihuany legalizované, trend predaja marihuany stúpa od dátumu legalizácie stále viac. Napríklad Massachusetts oficiálne vyberá viac daňových príjmov z marihuany ako z alkoholu, ukazujú štátne údaje zverejnené pred nedávnom. V Illinois po prvý krát v minulom roku vyzbieraná daň z marihuany prekonala výšku vyzbieranej dane za alkohol o približne 100 miliónov amerických dolárov (1 000 000 USD).

Zdroje:

https://www.marijuanamoment.net/more-americans-say-it-would-be-better-if-people-used-marijuana-instead-of-alcohol-poll-shows/

https://www.marijuanamoment.net/illinois-collects-nearly-100-million-more-from-marijuana-tax-revenue-than-alcohol-in-2021-state-data-shows/

https://www.marijuanamoment.net/massachusetts-marijuana-tax-revenue-now-exceeds-alcohol-by-millions/